ELMER – AKCEPTACJA INNOŚCI

27 września 2024 r. w bibliotece odbyły się zajęcia edukacyjne z elementami głośnego czytania dla przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Zgierzu, dotyczące tematu tolerancji. Zajęcia miały na celu wprowadzenie dzieci w tematykę akceptacji i szacunku dla różnorodności. Nauczycielka przeczytała opowiadanie o słoniu Elmerze, który wyróżniał się wśród innych słoni swoim nietypowym wyglądem, a następnie wyjaśniła dzieciom, co to jest tolerancja. Następnie dzieci otrzymały duży arkusz papieru z narysowanymi konturami słonia. Zadaniem dzieci było wypełnienie konturów słonia karteczkami, tak aby stworzyć kolorowego słonia na wzór Elmera. Nie mogło zabraknąć również zabawy interaktywnej memory, której tematyka była związana z tematem zajęć. Gra polegała na dobieraniu w pary kart z różnymi postaciami i symbolami, które reprezentowały różnorodność i akceptację.