PRZERWA NA CZYTANIE – ODKRYWAMY ZGIERZ. POZNAJEMY NASZE MIASTO Z JEŻEM

7 października 2024 r. w ramach akcji “Przerwa na Czytanie” naszą bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 7 w Zgierzu oraz wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Kornela Makuszyńskiego w Zgierzu. Dzieci i uczniowie mieli okazję bliżej poznać nasze miasto, czyli małą ojczyznę – Zgierz. Oglądali flagę miasta, słuchali hejnału i podziwiali dawne fotografie Zgierza. Następnie wysłuchali wiersza, autorstwa honorowej obywatelki Zgierza, Wandy Chotomskiej, pt. “Przygody jeża spod miasta Zgierza”. W ramach kreatywnej zabawy dzieci wykonały piękne prace plastyczne przedstawiające jeże, a uczniowie wykonali piękne prace plastyczne – dzbanki pełne kwiatów, które przygotowali dla swoich wychowawców w związku ze zbliżającym się Dniem Nauczyciela. Na zakończenie, aby podsumować zdobyte informacje o Zgierzu, wszyscy uczestniczyli w interaktywnej grze memory.