ZAPROGRAMUJ ZDROWIE!

17 października naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 8 w Zgierzu!
Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, co trzeba robić, żeby być zdrowym – zdrowo się odżywiać, uprawiać sport, wysypiać się oraz dbać o higienę.
Następnie dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania o Bartku, który bardzo lubił słodycze … ale dowiedział się, jak ważna jest zdrowa żywność!
Na zakończenie przedszkolaki miały niesamowitą okazję, by zanurzyć się w świat nowoczesnych technologii dzięki naszym robotom Photon EDU!
Roboty te zostały zaprogramowane przez dzieci za pomocą tabletów, co sprawiło im ogromną frajdę. Ich zadaniem było znaleźć drogę do zdrowej żywności  – mali programiści musieli tak zaplanować trasę, aby roboty dotarły do celu, omijając przeszkody.
Dzieci nie tylko bawiły się, ale również uczyły logicznego myślenia, kreatywności i podstaw programowania. Dzięki Photon EDU, mogły zobaczyć, jak ich decyzje wpływają na ruch robota, a wszystko to w formie przyjaznej i zabawnej rywalizacji.