NIEBIESKA NIEDŹWIEDZICA – WARSZTATY O SZACUNKU I TOLERANCJI

14 czerwca 2024 r. naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej nr 6 w Zgierzu, którzy wysłuchali opowiadania pt. „Niebieska Niedźwiedzica”. To historia o tolerancji, nietolerancji i złych skutkach pochopnych decyzji. W Niedźwiedziej Dolinie, wśród niedźwiedzi białych, czarnych, szarych i brązowych, pojawiła się niebieska niedźwiedzica o imieniu Azul. Jej odmienność wywołała niepokój mieszkańców, ale także dała początek refleksji nad akceptacją różnorodności. Po wysłuchaniu historii, uczniowie wykonali piękne prace plastyczne przedstawiające niebieskiego niedźwiadka, a także wzięły udział w interaktywnych quizach, które pomogły im lepiej zrozumieć, że w naszej różnorodności tkwi nasza siła, a wzajemne uczenie się od siebie jest drogą do wzrostu i harmonii.