ZŁAP RÓWNOWAGĘ – JAK EMOCJE WPŁYWAJĄ NA NASZE DECYZJE I ZACHOWANIE

8 października 2024 r. bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy 5a ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Armii Krajowej w Zgierzu! Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jakie są różnice między uczuciami a emocjami, oraz czym różnią się emocje przyjemne od nieprzyjemnych. Na tablicy interaktywnej wspólnie grupowali emocje, a następnie układali puzzle przedstawiające sylwetkę człowieka – każda część symbolizowała inną emocję. To pokazało, że każda emocja, nawet ta trudna, jest ważna i ma swoje miejsce w naszym życiu. Nie zabrakło również kreatywnych aktywności! Uczniowie obejrzeli ciekawy film o złości, a na koniec wykonali eksperyment – „słoik emocji”. Mieszając brokat, glicerynę i wodę, odkryli, jak nasze myśli mogą się kłębić w głowie, gdy czujemy złość, a słoik z wirującym brokatem stał się doskonałą metaforą tego, co dzieje się w naszym umyśle w chwilach emocjonalnego napięcia.