BIJEMY REKORD W CZYTANIU NA PRZERWIE

SPOTKANIE CZYTELNICZE

12 października 2023 r. w naszej bibliotece odbyły się zajęcia w ramach IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. “Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Z tej okazji odwiedzili nas uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Zgierzu. Uczniowie wysłuchali opowiadania “Nie lubię książek. Koniec, kropka!”. Czytali również wybrane przez siebie baśnie i opowiadania. Wykonali również piękne ilustracje do ulubionych książek oraz wzięli udział w zabawie interaktywnej na temat znanych baśni i bajek .

#PrzerwaNaCzytanie2023