DBAMY O ŚRODOWISKO I POWIETRZE

8 kwietnia 2024 r. odbyły się w bibliotece zajęcia edukacyjne “Dbamy o środowisko i powietrze”, w których uczestniczyli uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zgierzu. Uczniowie poznali pojęcie ekologii oraz ekosystemu, dowiedzieli się, jak ważne jest dbanie o środowisko i powietrze. Wysłuchali opowiadania w formie teatrzyku kamishibai „Opowieści z zielonego parku”, w którym zostały zawarte w sposób przystępny dla dzieci informacje o rodzajach zanieczyszczeń powietrza, o tym w jaki sposób one powstają i wpływają na życie i zdrowie nasze i innych żyjących istot. Jakie znaczenie mają rośliny, a w szczególności drzewa dla powietrza. Uczniowie dowiedzieli się, jakie znaczenie ma proces fotosyntezy dla naszego ekosystemu i jakie korzyści płyną z zachowania równowagi w naturze. Uczniowie nie tylko słuchali, ale także angażowali się w praktyczne działania! Wykonali przepiękne prace plastyczne, tworząc drzewo z odrysowanych dłoni oraz odtworzyli obraz parku z opowieści. Na zakończenie wzięli aktywny udział w grach interaktywnych, podsumowujących zdobyte wiadomości. Dzięki zaangażowaniu i ciekawości uczniów, dzisiejsze zajęcia były nie tylko edukacyjne, ale również niezwykle inspirujące!