Finał konkursu pięknego czytania “Książka Mówi”

Komisja Wojewódzka wysłuchała 25 uczniów w kategorii szkół podstawowych, czytających utwory Aleksandra Fredry i Wisławy Szymborskiej oraz 25 uczniów w kategorii szkół ponadpodstawowych, czytających utwory Wisławy Szymborskiej, Aleksandry Piłsudskiej i Włodzimierza Tetmajera.

Dokonując oceny wystąpień uczestników komisja konkursowa brała pod uwagę następujące kryteria:

• ogólne wrażenie artystyczne
  • interpretacja utworu
  • kultura słowa
  • zachowanie limitu czasu

LAUREACI W KATEGORII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

NAGRODY GŁÓWNE:

• I miejsce – Maciej Domański (Szkoła Podstawowa nr 3 im. 25 Kaliskiej Dywizji Piechoty w Łęczycy)
  • II miejsce – Krzysztof Jagiełło (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Rawie Mazowieckiej)
  • III miejsce – Wiktoria Grodnicka (Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kłocku)

WYRÓŻNIENIA:

• Matylda Kulesza (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Łodzi)
  • Szymon Wronka (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 – Szkoła Podstawowa nr 6 im. Mikołaja Kopernika w Zduńskiej Woli)
  • Alan Darczyński (Szkoła Podstawowa w Smardzewicach)
  • Antonina Wolanin (Szkoła Podstawowa nr 5 w Zgierzu)
  • Ignacy Urbański (Szkoła Podstawowa nr 7 im. Orląt Lwowskich w Łodzi)

LAUREACI W KATEGORII SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

NAGRODY GŁÓWNE:

• I miejsce – Zofia Kurowska (Samorządowe Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta w Zgierzu)
  • II miejsce – Zofia Maligłówka (I Liceum Ogólnokształcące im. Feliksa Fabianiego
  • w Radomsku)
  • III miejsce – Dominika Górniak (I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy)

WYRÓŻNIENIA:

• Konrad Zawiślak (Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka w Zgierzu)
  • Antoni Kapusta (I Liceum Ogólnokształcące w Głownie)
  • Eryk Oleszczak (Zespół Szkół nr 2 im. prof. Janusza Groszkowskiego w Pabianicach)
  • Karol Drechna (Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego w Piotrkowie Trybunalskim)

NAGRODA SPECJALNA:

• Hubert Lis (XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi)

W konkursie przyznano również pakiety książek dla bibliotek szkolnych, które otrzymały następujące szkoły:

• Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Słowiku
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stanisława Staszica w Zgierzu
  • Szkoła Podstawowa nr 7 im. Orląt Lwowskich w Łodzi
  • Zespół Szkół nr 1 im. Jana Kilińskiego w Pabianicach
  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Opocznie
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim
  • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego w Rawie Mazowieckiej
  • Katolickie Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Pawła II w Rawie Mazowieckiej
  • Szkoła Podstawowa Zespołu Szkół w Marzeninie
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących Liceum im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!