KTO NAM POMAGA ZACHOWAĆ ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO?

ZAJĘCIA EDUKACYJNE

19 października 2023 r. w bibliotece gościłyśmy przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 8 w Zgierzu, które wzięły udział w warsztatach nt. zdrowia i bezpieczeństwa. Dzieci wysłuchały opowiadania o małym Kubie, który w magicznej krainie Zdrowolandia, spotkał strażników zdrowia i bezpieczeństwa: lekarza, pielęgniarkę, dentystę, policjanta i strażaka, a także warzywa i owoce. Dzieci dowiedziały się, co trzeba robić, by być zdrowym i czuć się bezpiecznie. Wykonały również czepki pielęgniarskie z czarnym paskiem i aktywnie uczestniczyły w zabawie interaktywnej, w której dopasowywały różne akcesoria związane odpowiednio z osobami wykonującymi zawody dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa. Zajęcia odbyły się w ramach zadania “Akcja, wiedza, informacja, czyli bezpiecznie z biblioteką!” w ramach Budżetu Obywatelskiego “Łódzkie na Plus” na 2023 rok.

Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego