LEGENDA O LECHU, CZECHU I RUSIE – JAK POWSTAŁO GODŁO POLSKI?

12 kwietnia 2024 r. odwiedziły nas 6-latki z Miejskiego Przedszkola nr 8 w Zgierzu, dla których przygotowałyśmy zajęcia nt. Polski i symboli narodowych. Rozpoczęłyśmy od przeczytania legendy o Lechu, Czechu i Rusie, która opowiada o początkach państwa polskiego. Tekst opowiadania w połączeniu z formą teatrzyku sprawił, że dzieci słuchały z zainteresowaniem historii o dawnych plemionach słowiańskich, które, wędrując szukały swojego miejsca na ziemi. Potem dzieci wykonały biało-czerwone kotyliony. Nie zabrakło również zabaw interaktywnych, zarówno sprawdzających wiadomości z zajęć, jak również gier tematycznych. Dzisiejsze zajęcia sprawiły dzieciom ogromną radość, na zakończenie postanowiły podziękować nauczycielkom za ciekawe zajęcia.