NIE LUBIĘ KSIĄŻEK! KONIEC, KROPKA!

5 marca 2024 r. odwiedzili naszą bibliotekę uczniowie klasy 1 ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Zgierzu. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od przeczytania opowiadania Emmy Pery “Nie lubię książek! Koniec Kropka! z wykorzystaniem teatru ilustracji. Bohaterką opowiadania była Michalina, która nie lubiła czytać książek. I tak by pewnie pozostało, lecz książki postanowiły to zmienić! Użyły fortelu, dzięki któremu Michasia polubiła czytanie. To opowiadanie rozpoczęło dyskusję na temat wartości, jakie niesie ze sobą czytanie, a my zaprezentowałyśmy uczniom bogatą kolekcje literatury dla dzieci. Po części teoretycznej przeszliśmy do części warsztatowej, gdzie uczniowie wykonali swoje książeczki z ilustracjami ulubionych bohaterów literackich oraz wzięli udział w zabawach interaktywnych.