SIEĆ WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA

19 lutego 2024 r. odbyło się trzecie w tym roku szkolnym spotkanie metodyczne sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy i nauczycieli świetlic szkół powiatu zgierskiego. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej w Zgierzu, gdzie nie tylko omawiałyśmy działania w ramach naszej wspólnej akcji promującej czytelnictwo “Sztafeta Czytelnicza”, ale także koordynatorka sieci przeprowadziła warsztaty metodyczne „Canva – tworzenie plakatów i prezentacji”. Nauczycielki dowiedziały się, czym jest Canva, jakie możliwości daje nam to narzędzie oraz jakie projekty możemy tworzyć przy jego użyciu. Nie zabrakło też praktycznej części, podczas której uczestniczki warsztatów tworzyły własne plakaty i prezentacje, korzystając z nowo zdobytej wiedzy!