SZTAFETA CZYTELNICZA W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH IM. S. STASZICA W ZGIERZU

11 kwietnia 2024 r. pałeczka w postaci dużej zakładki do książki dotarła do Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stanisława Staszica w Zgierzu. Zakładkę przekazała Szkoła Podstawowa nr 3 w Zgierzu. W ramach akcji promującej czytelnictwo „Sztafeta Czytelnicza” odbyła się akcja pod hasłem „Książki na 102”. W ramach przygotowań do wydarzenia grupa aktywnych czytelniczo uczniów dokonała subiektywnego wyboru najciekawszych, najbardziej godnych polecenia książek znajdujących się w bibliotece szkolnej. W ten sposób powstała lista 102 pozycji. Wszystkie sto dwie książki były promowane na korytarzach szkolnych przez polecających je uczniów (oczywiście pod czujnym okiem bibliotekarki – p. Anny Stelmasiak). Jeśli kogoś zaciekawił dany tytuł, mógł od razu wypożyczyć interesującą go pozycję. W ten sposób na jednej tylko długiej przerwie padł rekord wypożyczeń w bibliotece szkolnej. Pożyczono 51 książek! Dokładnie połowę! Zachęcano również uczniów do odwiedzania biblioteki i stworzenia swojej własnej listy ulubionych książek. Po zakończeniu działań pałeczka została przekazana Szkole Podstawowej nr 1 w Zgierzu.