Sztafeta czytelnicza w ZZSP im. Jana Pawła II w Zgierzu – relacja

W dniach od 4 do 8 marca 2024 odbywały się różnorodne inicjatywy promujące czytelnictwo, w których aktywnie uczestniczyli uczniowie. W czytelni biblioteki uczestnicy mogli tworzyć literackie kolaże, układać i projektować puzzle, co pobudzało ich wyobraźnię i kreatywność oraz grać w Scrabble doskonaląc swoje umiejętności językowe. Nauczyciele, zgodnie z prośbą organizatorów poświęcili 5-10-15 minut lekcji na przeczytanie fragmentu książki. W ramach tej akcji uczniowie z kl. 2TU, 3TOF, 2TL, 5EMp, 1TOF, 2TE, 1TBR, 4TI, 1TPR, 3TEL wraz z nauczycielami: p. wicedyrektor Katarzyną Giernalczyk-Szumską, p. Ireną Kowalską, p. Joanną Wojciechowską, p. Sławomirem Bartczakiem, p. Barbarą Similak, p. Katarzyną Zielińską, p. Beatą Rybarczyk, p. Martą Siemińską czytali fragmenty wybranych przez siebie książek. Wspólne czytanie było bardzo miłym spotkaniem z książką. Uczniowie klasy 2TE pod kierunkiem wychowawczyni p. Beaty Rybarczyk przygotowali plakaty z cytatami o książkach, które podkreśliły znaczenie czytania w życiu człowieka. Szczególne podziękowania należą się pani Marcie Siemińskiej, która włączyła się w organizację tego przedsięwzięcia przekazując do biblioteki szkolnej komplety puzzli oraz książki w języku angielskim, które były wykorzystane podczas Sztafety. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, wsparciu ze strony organizatorów oraz entuzjazmowi uczniów, SZTAFETA CZYTELNICZA 2024 okazała się niezapomnianym wydarzeniem i będzie stanowić inspirację do dalszego rozwijania pasji czytelniczych i kreatywności literackiej. Następnie symboliczna pałeczka została przekazana dalej – do Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Zgierzu.