DBAMY O ŚRODOWISKO I POWIETRZE

18 kwietnia 2024 r. w bibliotece odbyły się kolejne zajęcia edukacyjne “Dbamy o środowisko i powietrze”, w których wzięli udział uczniowie klasy 1 ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Zgierzu. Uczniowie zgłębili tajniki ekologii oraz funkcjonowania ekosystemu, poznając jednocześnie ważność troski o środowisko naturalne i czyste powietrze. Uczniowie wysłuchali opowiadania w formie teatrzyku kamishibai pod tytułem “Opowieści z zielonego parku”. Poprzez tę formę teatralną, dzieci utrwaliły w sposób przystępny informacje dotyczące różnych rodzajów zanieczyszczeń powietrza oraz ich wpływu na zdrowie ludzi i otaczający nas świat zwierząt. Ponadto, wykonali przepiękne prace plastyczne: drzewo z odrysowanych dłoni. Na koniec, uczestnicy wzięli udział w interaktywnych grach, które podsumowały zdobytą wiedzę.