SZTAFETA CZYTELNICZA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 8 W ZGIERZU

W dniach 17–22 stycznia 2024 r., Szkoła Podstawowa nr 8 w Zgierzu dołączyła do Sztafety Czytelniczej, zorganizowanej przez Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu – Bibliotekę Pedagogiczną w Zgierzu, we współpracy ze szkołami z terenu miasta Zgierza, gminy Zgierz i powiatu zgierskiego. Wszyscy uczniowie, od najmłodszych po starszych, zostali zaangażowani w różne aktywności promujące czytelnictwo. Był wieczorek poetycki z Szymborską i Miłoszem, projektowanie lapbooków do lektury “Drzewo do samego nieba” przez trzecioklasistów, powstały piękne  plakaty, wykonane przez  przedszkolaków, przedstawiające ich ulubione książki. Cała szkolna społeczność brała udział w wymianie wrażeń na temat ulubionych lektur. Drugoklasiści przysłali zdjęcia ze swoimi ulubionymi książkami, a pierwszaki oficjalnie dołączyły do grona czytelników oraz otrzymały materiały promujące czytelnictwo wydane i nadesłane przez Instytut Książki. W akcji wzięło udział 632 uczestników. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie! Teraz symboliczna zakładka podróżuje dalej, trafiając do Szkoły Podstawowej w Słowiku. Niech czytelnictwo kwitnie!