SZTAFETA CZYTELNICZA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SŁOWIKU

22 stycznia 2024 r. Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Słowiku odebrała pałeczkę Sztafety Czytelniczej od Szkoły Podstawowej nr 8 w Zgierzu. Nauczyciele bibliotekarze postanowili uczcić to wydarzenie niezwykłym spotkaniem związanym z “Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka”. Uczennice z klasy 7, przebrane za postaci z książki Alana Alexandra Milne, przeniosły młodszych uczniów do Stumilowego Lasu. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się wszystkiego o historii powstania Kubusia Puchatka i miały okazję poznać głównych bohaterów, mieszkańców tego magicznego lasu. Dowiedziały się również, że dla bohaterów przyjaźń to bezcenna wartość. A to nie koniec niespodzianek! Dodatkowa atrakcja w postaci “Puchatkowej Fotobudki” okazała się prawdziwym hitem, dając dzieciom możliwość uwiecznienia tego magicznego dnia na pamiątkowym zdjęciu. Dziękujemy Szkole Podstawowej w Słowiku za udział w sztafecie. Czekamy z niecierpliwością na kolejne przygody literackie!